Různé

Deusova teorie panhumanoidismu

Při své expanzi do vesmíru lidé zjistili, že ostatní inteligentní druhy mají nejen lidský (případně jen lehce odlišný) vzhled, ale nacházejí se až na výjimky na podobném stupni kulturního vývoje. Toto vysvětlil ve své teorii doktor Deus Machinageek, který tvrdí, že je to tak, protože to galaktický příběh a Velký Vypravěč potřebuje. My mu nerozumíme, ale my mu věříme.

Poznámka pod čarou. Tato teorie byla samozřejmě vymyšlena jako záminka skutečného důvodu absence složitě maskovaných herců.  Tím je, že produkční tým respektuje a ctí právo na život bytostí na bázi silikonu a latexu. “Jistě, kapitáne! se nebude podílet na vraždění nevinných zvířat, aby z jejich kůží a krve vyrábělo masky a protetické doplňky jako nejmenované jiné produkce. Vážíme si každého života, nejsme jako oni.” Zakončil rozhovor na toto téma režisér JK, zatímco v rychlosti balil svůj scénář do batohu z telecí kůže.

 

Logo Solární Říše

Hlavní insignie v sobě skrývá symboly, na kterých je Říše postavena. Základ tvoří modrá planeta Země (původ), která má nahoře zlatou korunku (čest královně) a okolo sebe paže, které si podávají ruce (rovnost a přátelství).

 

Nový solární letopočet (NSL)

Kalendář Solární Říše, měřený tradičně ve dnech, měsících a letech (pozemských). Rok 1 odpovídá roku 2843 starého pozemského letopočtu, kdy lidstvo poprvé dolétlo do jiné hvězdné soustavy.